Mamy medale w WIELKIM FINALE KINDER JOY OF MOVING 2024!

Niedziela to ostatni dzień zmagań finalistek i finalistów podczas 30. Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minsiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving. Tego dnia rozgrywane były spotkania o poszczególne miejsca na zakończenie finału centralnego. Turniej rozgrywany był od piątku do niedzieli w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i bierze w nich udział 1536 zawodniczek i zawodników z całej Polski, reprezentujących 384 drużyny.

Jubileuszowa edycja 30. Wielkiego Finału KINDER Joy of moving zagościła po raz pierwszy w historii rozgrywek do Katowic. Niedziela w pierwszej części upłynęła na rozgrywaniu spotkań o poszczególne miejsca. Wiele emocji wzbudzały mecze półfinałowe i finałowe w kategorii "singli", "dwójek", "trójek", "czwórek" dziewcząt oraz chłopców. Poziom sportowy, jaki zaprezentowały wszystkie zespoły był bardzo wysoki.

W kategorii "dwójek" dziewcząt zespół Uczniowski Klub Sportowy Gdyńska Akademia Siatkówki po wyrównanej grze pokonał Strefa Piłki Siatkowej Zbąszynek 2:1 (15:9, 11:15, 12:10). W spotkaniu o trzecie miejsce na podium MKS Dwójka Zawiercie okazał się lepszy od Stowarzyszenie Goleniowskiej Siatkówki 2:0 (15:4, 15:6).

Na koniec dnia mecze o złoty, srebrny, brązowy medal rozgrywały drużyny w kategorii "czwórek" dziewcząt i chłopców. Najlepsze w swojej kategorii okazała się drużyna MKS Dwójka Zawiercie, która pokonała UKS 9 Leszno 2:0 (15:7, 15:6). Trzecie miejsce zajął Uczniowski Klub Sportowy Gdyńska Akademia Siatkówki, który wygrał z SKPS DUNAJEC NOWY SĄCZ 2:1 (10:15, 15:9, 11:8).

W "czwórkach" chłopców mistrzem Polski została drużyna Tytani Białystok, która wygrała z Glinka Academy SPS Lębork 2:0 (15:12, 15:10). Trzecie miejsce z kolei zajął BKS CHEMIK BYDGOSZCZ SIATKÓWKA MŁODZIEŻOWA I, który okazał się minimalnie lepszy od Akademia Siatkówki Stal SOS Sp3 Nysa 2:0 (15:12, 15:7).

Przypominamy, że o medale mistrzostw Polski przez trzy dni walczyło 1536 zawodniczek i zawodników reprezentujących 384 drużyny z całej Polski. Finalistki i finaliści swoje mecze rozgrywali na specjalnie przygotowanych do tego aż 32 boiskach. Parkiet został wyłożony specjalną wykładziną przygotowaną przez Partnera Technicznego turnieju – Gerflor.

Już teraz z wielką dumą należy podkreślić, że w tegorocznej edycji rozgrywek udział wzięła rekordowa liczba uczestników. W rozgrywkach regionalnych w całym kraju zagrało 52 991 uczestników w ośmiu kategoriach wiekowych, którzy reprezentowali 16 272 drużyn. Podczas Turniejów Miejskich, Eliminacji Wojewódzkich oraz Finałów Wojewódzkich rozegrano 70 696 meczów, które pozwoliły wyłonić najlepsze zespoły, które od piątku do niedzieli grają o medale w Katowicach.

Gratulujemy medalistom, a także pozostałym reprezentantom województwa pomorskiego za ambitną walkę w finale!